Bezpečnost

Největším rizikem pro vaše data není případná havárie - ostatně, to řeší zálohování a archivace - ale zaměstnanci. Některé průzkumy dokonce uvádějí, že data při odchodu z firmy vynese více než polovina zaměstnanců. Nejčastěji do nového zaměstnání. 

Právě lidé jsou největší bezpečnostní problém a nutně nemusí jít o vědomé a zištné zneužití. Ke zneužití dat může dojít i neúmyslně - prozrazením hesla nebo třeba ztrátou počítače. Proto je důležité ochranu dat a bezpečnost řešit. Dřív, než přijde první problém.

Veškerou agendu spojenou se zakládáním nových uživatelských účtů, s přístupy k aplikacím a oprávněními můžete centralizovat a automatizovat. A to díky systému Identity Management, díky kterému je veškerá personální agenda centralizovaná na jedno místo a díky tomu přehledná. Minimalizujete nejen rizika, ale usnadňujete i práci IT oddělení.

Bezpečnost dat ve firmě zvyšuje i systém jednotného přihlášení - Single sign-on, SSO - který uživatelům usnadňuje práci s hesly. Přihlášení do systému probíhá jen jednou - ověření uživatele následně proběhne na SSO serveru - a zadávání hesel s každým přihlášením k některé z aplikací už není nutné. I tím se výrazně snižuje bezpečnostní riziko.

Mějte data pod kontrolou a nedopusťte, aby vaše firma přišla o to nejcennější, co má - o důležité informace.