Zálohování a archivace

Třetina českých firem by v případě havárie nedokázala obnovit 100 % svých dat. Přitom platí, že při správném nastavení zálohovacích procesů jsou záchrana a následné obnovení dat nejen možné, ale i velmi snadné. 

Každá firma by měla mít alespoň jednu záložní kopii klíčových dat. A disponuje-li jejich velkým objemem, je potřeba vsadit na komplexnější technologii, než je prosté zkopírování na externí disk.

Pracujeme se specializovaným software IBM Spectrum Protect a s dalšími nástroji a službami, díky kterým jsou zálohování a archivace nejen spolehlivé, ale i maximálně efektivní. Zajistíme zálohování fyzických i virtuálních serverů, aplikací, ale i pracovních stanic.

Najdeme optimální řešení právě pro vaši firmu. Řešení optimální z pohledu nákladů, rychlosti a velikosti úložiště. Využíváme takzvané inkrementální zálohy, které pracují jen s datovými přírůstky, bez nutnosti opětovného ukládání plných záloh, a hierarchické archivy.

Ty pracují s oddělenými vrstvami. Na nejrychlejších (a tedy nejdražších médiích) se uchovávají aktuální data, nepoužívaná data jsou pak automaticky odsunutá do “nižších” pomalejších vrstev s velkou kapacitou. Zvýšit bezpečnost pak můžete nasazením 2. zálohovacího serveru, na kterém jsou uložené kopie záloh. 

Zálohovací systémy nabízejí široké možnosti  nastavení, podporují otevřené standardy, úzce spolupracují s kopírovacími funkcemi operačních systémů a diskových polí, s virtualizačními platformami (jako jsou VMWare, Microsoft Hyper-V), aplikacemi a databázemi. Je možné je rozšiřovat nebo navrhnout cloudové řešení. V každém případě ale usnadňují práci IT oddělením ve firmách. 

Poškozený hardware snadno nahradíte jiným, nahradit ztracená data je ale nemožné. Chraňte je - vsaďte na nás a na opravdu spolehlivé zálohovací postupy a nástroje.